Baseny Mondial w technologii szalunku traconego, zwane panelowymi

Kto powiedział, że basen musi być prostokątny lub okrągły? Albo że tylko w filmach pokazują różne kształty basenów w rezydencjach?
My też tak potrafimy, dlatego to z nami warto rozpocząć inwestycję w (przy)domowy basen!
Baseny panelowe to nowoczesny sposób budowy niecki oraz uniwersalność technologii budowy basenu w oparciu o tzw. szalunek tracony. To właśnie on pozwala wybudować basen o dowolnej wielkości w bardzo krótkim czasie, bez względu na to, czy jest to basen zewnętrzny czy wewnętrzny.
System szalunku traconego Mondial pozwala, zachowując wszelkie zalety i solidność tradycyjnej technologii żelbetowej, wyeliminować wady związane z pracochłonnym i długotrwałym procesem budowlanym.  Tworzy trwałą, solidną oraz bezpieczną konstrukcję niecki basenowej, wyposażoną w wydajny system filtracji wraz z możliwością zainstalowania dodatkowych atrakcji wodnych.
Do realizacji standardowego basenu wykwalifikowana ekipa potrzebuje jedynie około 30 dni.

Budowa składa się z czterech etapów:

 • prac ziemnych,
 • ustawienia szalunku w kształcie basenu,
 • zbrojenia oraz betonowania niecki,
 • instalacji linera (folii basenowej) oraz instalacji elementów filtracji.

Podstawowe zalety systemu szalunku aktywnego:

 • dowolny wymiar basenu, dostosowany do Państwa oczekiwań,
 • do komunikacji można zastosować zarówno schody zewnętrzne jak i wewnętrzne o różnych kształtach,
 • krótki czas realizacji (baseny standardowe od 30 dni roboczych),
 • brak instalacji wodno-kanalizacyjnej zapewnia stuprocentową szczelność basenu (w przypadku zastosowania kompaktowego systemu filtracji),
 • możliwość zastosowania tradycyjnego systemu filtracji z filtrem piaskowym lub kompaktowego zintegrowanego ze ścianą basenu co eliminuje konieczność budowania dodatkowego pomieszczenia technicznego,
 • lekkość samonośnej konstrukcji w połączeniu z trwałością żelbetu pozwala na pozostawienie wody w basenie przez okres zimowy, bez najmniejszej szkody dla konstrukcji,
 • niezwykle wysoka efektywność systemu filtrującego pozwala na utrzymanie tej samej, krystalicznie czystej wody przez okres 4-5 lat przy jednoczesnym ograniczeniu ilości niezbędnych środków chemicznych,
 • łatwa obsługa,
 • niskie koszty eksploatacji,
 • niezwykle cicha praca i niezawodność urządzeń filtrujących,
 • możliwe zastosowanie każdego z dostępnych systemów podgrzewania wody
 • 10-letnia gwarancja producenta na konstrukcję niecki.

Zobacz, jakie baseny dotąd wykonaliśmy dla klientów we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku i w całej Polsce.
Stwórz swój basen (Wrocław i inne miasta Dolnego Śląska, a także cała Polska) z doświadczonymi specjalistami. My stawiamy na nowoczesność, a Państwo?

Baseny skimmerowe

Baseny skimmerowe , które swą nazwę wzięły od skimmera – elementu, przez który woda pobierana jest do filtracji są najczęściej spotykane w Polsce jako zewnętrzne baseny prywatne. Poprzez odpływ boczny skimmer woda przepływa rurami wprost do filtra, a następnie powraca do basenu dyszami napływowymi. Woda krąży w układzie zamkniętym a jej poziom w basenie jest obniżony w stosunku do poziomu plaży basenowej o ok.12cm. Woda znajduje się na wysokości ok 2/3 wysokości skimmera. W odróżnieniu od basenu z rynną przelewową ten typ basenów jest prostszy i tańszy w realizacji. Wynika to z tego, że basen taki nie potrzebuje zbiornika wyrównawczego co zdecydowanie obniża koszty inwestycji. Baseny skimmerowe w technologii Mondial budowane w oparciu o szalunek tracony pokrywa się specjalną folią typu Arkolplan. Zaletą takiego rozwiązania jest prostota , szybkość realizacji. To rozwiązanie szczególnie polecane jest inwestorom prywatnym.

Baseny z rynną przelewową

W basenie z rynną przelewową lustro wody jest zlicowane z powierzchnią plaży basenowej co daje efekt jednej płaszczyzny (lustra). Woda odprowadzana jest po całym obwodzie basenu do rynny przelewowej wykończonej kratką skąd siłą grawitacji spływa swobodnie do zbiornika wyrównawczego. Ze zbiornika zasysana jest za pomocą pompy obiegowej na filtr , następnie po uprzednim podgrzaniu woda wpływa do basenu poprzez system dysz dennych bądź ściennych. System cyrkulacji w oparciu o rynnę przelewową daje najlepszy efekt uzdatniania wody basenowej. Wybierając basen z rynną przelewową należy liczyć się z wyższym kosztem nie tylko wykonania samej niecki basenu, ale jeszcze dodatkowym kosztem zbiornika wyrównawczego. Stąd bardziej popularne są baseny skimmerowe.

Zobacz, jakie baseny dotąd wykonaliśmy dla klientów we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku i w całej Polsce.

Stwórz swój basen (Wrocław i inne miasta Dolnego Śląska, a także cała Polska) z doświadczonymi specjalistami. My stawiamy na nowoczesność, a Państwo?